Dne 31. 5. 2018 došlo k fúzi sloučením společnosti CN Invest a.s. jako zanikající společnosti se společností CZECH NEWS CENTER a.s. jako nástupnickou společností. V důsledku fúze přejímá všechna práva a povinnosti zanikající společnosti společnost nástupnická CZECH NEWS CENTER a.s. Aktuální informace naleznete zde.

Deník E15 vydává první číslo magazínu E15 Manuál

Dnes vůbec poprvé vychází samostatný speciál deníku E15 s názvem E15 Manuál. Jde o příručku, tentokrát s podtitulem Chceš bydlet? Dostupnost bydlení pro běžné občany se v posledních letech významně změnila. „Proto jsme se rozhodli celý trh zmapovat a přinést co nejpodrobnější manuál pro současného Čecha, který řeší, kde a jak bydlet a za co,“ říká šéfredaktorka E15 Tereza Zavadilová s tím, že na trhu je E15 dlouhodobě médiem, které oblast realit, cen bytů a možnosti financování důkladně sleduje.

V aktuálním vydání čtenář najde řadu zajímavých a užitečných informací týkajících se bydlení, například že obecních bytů stále ještě jsou desítky tisíc, jen Praha jich má přes 30 tisíc. Stále také existují profese, které stát potřebuje a kterým s bydlením pomůže. Stát rovněž poskytuje na pořízení bytu či domu různé dotace. V Manuálu E15 odborníci radí, jak pronajmout byt na volném trhu nebo jak postupovat při spolubydlení. Stranou není ani problematika hypoték. Odborníci z několika bank komentují, jak by řešili financování nákupu bytu u různých rodin či jak zvládnout situaci, kdy chybí hotovost pro akontaci hypotéky.
V posledních letech se znovu vrací popularita výstavby domu svépomocí. Manuál E15 proto přináší návod, jak se do stavby vlastního domu snů pustit, kde sehnat peníze a jak má vypadat rozpočet. Nebo že lze snížit osobní potřeby na minimum a pořídit si mobilheim či přihlásit se k bydlení na chatě či chalupě. V samostatné cenové mapě uvnitř časopisu pak přinášíme podrobný přehled, kolik stojí metr čtvereční bytu v každém z okresů České republiky. K tématu realit pořádá deník E15 jedno ze svých pravidelných setkání, dne 26. dubna proběhne business snídaně v hotelu Four Seasons pod hlavičkou E15 Premium. Tentokrát budou zástupci developerů a dalších odborníků diskutovat s ministryní pro místní rozvoj v demisi Klárou Dostálovou, šéfem Institutu plánování a rozvoje Ondřejem Boháčem a náměstkem hejtmanky Středočeského kraje Milošem Peterou, a to nejen o problematice bytové výstavby v Praze a přerůstání Prahy do Středočeského kraje.

Kromě magazínu E15 Manuál vydává redakce E15 dvouměsíčník E15 Premium. Každé číslo je hloubkovou sondou do jednoho aktuálního byznysového segmentu, dívá se na něj zcela inovativně a utváří tak platformu pro odborné diskuze o klíčových tématech. Letos již vyšel magazín zaměřený na investice s názvem Jak být bohatý. Dále se mohou čtenáři těšit na magazíny věnované zdravotnictví, komerčním nemovitostem, školství či inovacím v průmyslu a energetice.

Časopis bude k dostání na stáncích distributorů Relay a Geco, dále přes SMS prodej na webových stránkách www.e15.cz. Speciál má rozsah 76 stran, stojí 49 korun.

16042018_TZ_E15Manuál_Chceš bydlet

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X